شروط التأجير

الأشخاص المذكورين في العقد هم فقط المخولون بقيادة السيارة ، في حال قيادة السيارة من قبل شخص آخر يفقد التأمين قيمته ، يطلب إضافة السائق من فروعنا ، لسيارة واحدة الحد الأعظمي سائقين إضافيين

 بحسب فئة السيارة على السائق تحقيق شروط العمر وصلاحية رخصة السياقة ، في حال عدم تحقيق الشروط بإمكانكم طلب حزمة “سائق شاب” ضمن محدداتها بامكانكم استأجار سيارة كما تحوي حزمة “سائق شاب” على تأمين صفرشامل

يستعلم عن تكاليف السائق الإضافي وخدمة  “سائق شاب” من مراكزنا

للسيارات الإقتصادية العمر الأقل 20 عاماً  و رخصة سياقة صالحة لسنة على الأقل

للسيارات العائلية (المتوسطة) العمر الأقل 22 عاماً  و رخصة سياقة صالحة لسنتين على الأقل

 للسيارات الكبيرة العمر الأقل 24 عاماً  و رخصة سياقة صالحة لثلاث سنوات على الأقل

نظام حساب الآجار هو نظام 24 ساعة تحسب يوم

:في حال التأخير

تأخير ساعة يحتسب يوم إضافي يحسب يوم ويسحب من بطاقة البنك دون إعلام

يرجى تسليم الوقود بنفس مستوى إستلامه .. أي ينقص يتم تعويضه من قبل المستأجر إضافة ل 30% كبدل للخدمة

Şubeye İade:

Aracınızı kiraladığınız şubeden farklı bir ildeki şubemize iade etmek istediğinizde “Tek Yön” ücreti uygulanacaktır.

Adresten Teslim Alma ve Adrese Teslim Etme:

Adrese teslimat ve adresten teslim alma hizmetimiz şubelerimizin müsait durumuna bağlılık göstermektedir. 30 kilometreye kadar olan mesafelerde kiralama başına 30 TL bedel tahsil edilmektedir. 30 kilometreden fazla olması durumunda aracınızı şubemizden almanızı ve/veya şubemize teslim etmenizi rica ederiz.

Araç sigortalarımız kampanya ve fiyatlara göre değişiklik göstermektedir. Sigorta detayları, sözleşmenizde ve teslimat formunda belirtilmiştir. İhtiyaç duyabileceğiniz ek sigortaların ücretleri ve limitleri ile ilgili bilgi almak için, rezervasyon merkezimize veya kiralama yapacağınız şubemize danışabilirsiniz. Hizmetini sunduğumuz sigortalar ve güvencelerimiz hakkında bilgi aşağıdaki gibidir.

Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her tür trafik cezasının (köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dâhil olmak üzere) ödemesi ve hizmet bedeli sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından yapılacaktır.

Araç kiralamanıza ek olarak satın alabileceğiniz ürün ve hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir. Ücret ve detayları hakkında bilgiye rezervasyon merkezimizden ve şubelerimizden ulaşabilirsiniz.

 • Çocuk Koltuğu ve Yükseltici
 • Navigasyon
 • Adrese Teslim ve İade
 • Genç Sürücü Hizmeti
 • Ek Sürücü Hizmeti

Kilometre sınırımız günlük 300 km , aylık 4000 km ile sınırlıdır. Farklı  talepleriniz için lütfen bilgi alınız.

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı kira başlangıcında kiracının şahsına ait tek bir kredi kartından peşin olarak tahsil edilmektedir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farklılığına göre kredi kartından tahsil veya iade gerçekleştirilmektedir. Kiracının şubemizde bizzat bulunması gerekmekte ve ek sürücü veya farklı kişiye ait kredi kartı kabul edilmemektedir.

Teminat Ücreti:

Araç kira ücreti dışında, araç gruplarına göre belirlenmiş ve 750 TL ila 3.000 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil edilen bu teminat tutarları, aracın size teslim edildiği gibi geri alınması durumunda en geç 30 gün içerisinde tamamen iade edilmektedir.

Güvenlik

Alışverişinizi daha güvenli yapabilmeniz için SSL güvenlik sertifikası kullanmaktadır

 

Kiralama Erken İade, uzatma: 

Erken iade koşulları ilgili duruma göre değişiklik göstermekte olup, önceden bilgi almanızı rica ederiz.

İptal ve İade Uygulaması:

Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarihteki rezervasyon saatine 48 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumunda sizden hiç bir ücret talep edilmez.

 • Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait kredi kartından tahsil edilmektedir. Banka kartı,sanal kart,debit kart geçerli değildir.
 • Herhangi bir hasar durumunda, sigortanızın geçerli olabilmesi için,  aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden Trafik Polisi ya da Trafik Jandarma ekiplerine haber vermeniz ve “Polis Raporu ile birlikte Alkol Raporu” almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza yapan kişiler kazanın oluş şekli konusunda anlaştıkları takdirde “Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı” da düzenlenebilir.
 • Aracın çalınması durumunda, polis aranarak “Hırsızlık Tespit Tutanağı” alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir.
 • Yurtdışına Çıkış: Hiçbir sigortamız Türkiye sınırları dışında geçerli olmadığı gibi, araçlarımızın Türkiye sınırları dışına çıkarılması da yasaktır. Lütfen teslimat formunu ve sözleşmenizi kontrol ediniz.
 • Araç kiralama rezervasyonunuz araç grubuna konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir.
 • Kiralayan; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamlara zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.
 • Kış lastiği opsiyonu ek ürün olarak sunulmakta ve ücrete tabii bir hizmettir. Kış lastiği bölge ve şubeye göre değişkenlik göstermekte olup, stoklarla sınırlıdır.